kontakt@ajubiler.pl

Obraczki Rabat do -40%

MENU
Jak dbać o pierścionek i obraczki złote ?

Jak dbać o pierścionek i obraczki złote ?

Pamiętajmy, że biżuteria jak każdy przedmiot ulega zużywaniu. Nie jesteśmy w stanie całkowicie uchronić jej przed zarysowaniami i śladami użytkowania, jednak właściwie dbając o biżuterię możemy przedłużyć jej piękny wygląd i blask. Należy wiedzieć że uszkodzeniem biżuterii nie są drobne rysy. Złoto o próbie 585 jest dość twarde, jednak na co dzień biżuteria ma kontakt z przedmiotami o dużo większej twardości, które w kontakcie ze złotem będą zostawiały mikrorysy. Jest to naturalny proces, który towarzyszy codziennemu użytkowaniu i należy się z tym pogodzić.

Poniżej klika wskazówek, po których zapoznaniu zwiększysz żywotność Twoich pierścionków, obrączek oraz biżuterii.

  • Zawsze ściągaj biżuterię wykonując domowe prace. Unikniesz w ten sposób uszkodzeń mechanicznych oraz chemicznych.
  • Jeśli pracujesz fizycznie również pamiętaj o ściągnięciu obrączki. Wykonywana praca może powodować wgniecenia, oraz głębokie zarysowania.
  • Biżuterię należy ściągać również przed zaśnięciem. Podczas snu wykonywane są niekontrolowane ruchy i istnieje ryzyko uderzenia dłonią np. o ramę łóżka co spowoduje mechaniczne uszkodzenie biżuterii.
  • Unikaj noszenia bardzo ciężkich zakupów lub innych przedmiotów, w tej samej dłoni, na której znajduje się pierścionek lub obrączka. Przy mocnym zacisku dłoni, lub opieraniu ciężaru na biżuterii może dojść do odkształcenia.
  • Zdejmuj biżuterię podczas wizyty na basenie, unikniesz w ten sposób kontaktu z chlorem który znajduje się w wodzie.
  • Odkładaj pierścionek do pudełeczka także podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Tłuste kremy lub balsamy spowodują zmatowienie jego powierzchni.
  • Przechowuj biżuterię w miejscu suchym i czystym, gdzie nie przetrzymujesz żadnej innej biżuterii. Trzymanie biżuterii luzem w jednej szkatułce, może powodować zarysowania.
  • Pamiętajmy również o wyczyszczeniu biżuterii przed schowaniem jej do szczelnie zamkniętego pudełka. Wszelkie zanieczyszczenia np. pozostałości kremu do rąk na biżuterii mogą doprowadzić do jej odbarwienia. Szczególnie ważne jest to przy przechowywaniu obrączek próby złota 333.
  • Do czyszczenia złotej biżuterii używaj specjalnie do tego przeznaczonych środków i ściereczek do polerowania biżuterii.
  • Nie czyść biżuterii w płynach lub środkach do tego nieprzeznaczonych, może zniszczyć to powierzchnię przedmiotów.

Zapraszamy do naszej Pracowni Zlotniczej na fachowe odnowienie biżuterii złotej i srebrnej .