+48 886 229 290  kontakt@ajubiler.pl

Obrączki złote do -35%

Obrączki soczewkowe czym są ?

Obrączki soczewkowe czym są ?

Obrączki soczewkowe, obrączki ślubne z soczewką czy też obrączki klimatyzowane – nazw kilka, a definicja jedna mówiąca, że są to obrączki o wyoblonym wewnątrz kształcie. Takie obrączki posiadają półokrągłe wnętrze, co znaczy, że są w swojej środkowej części odrobinę grubsze niż przy krawędziach. Dzięki swojemu charakterystycznemu kształtowi obrączki soczewkowe mniejszą częścią swej wewnętrznej powierzchni przylegają do palca, co istotnie wpływa na komfort ich noszenia.

Planując zakup obrączek ślubnych trzeba mieć na uwadze, że zostaniemy postawieni przed nie jednym, a przed całą masą dostępnych do wyboru opcji. Decydujemy między innymi o kolorze złota, jego próbie, ewentualnym grawerze, zdobieniach oraz kształcie obrączek i często dopiero wtedy dowiadujemy się, że istnieje coś takiego jak soczewka w obrączkach ślubnych. Czym jest ta soczewka oraz czym charakteryzują się obrączki soczewkowe? Dlaczego warto rozważyć zakup obrączek z soczewką? Na te oraz inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w poniższym artykule.

Obrączki ślubne są biżuterią na tyle wyjątkową, że przed ich zakupem naprawdę warto rozpatrzyć dokładnie wszystkie możliwe warianty. Być może jesteś osobą szczególnie ceniącą sobie komfort noszonej biżuterii? Przykładasz ogromną wagę do szczegółów? Pragniesz, by obrączka ślubna od dnia złożenia przysięgi, aż po kres twoich dni była nie tylko pięknym symbolem Waszego związku, ale również codzienną ozdobą, którą z przyjemnością się nosi? Być może obrączki z soczewką są doskonałą opcją właśnie dla Ciebie.

Jakie są zalety obrączek soczewkowych?

Jak już zostało wspomniane – komfort noszenia obrączek z soczewką jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku zwykłych obrączek. Ponadto obrączki soczewkowe, dzięki zmniejszonej styczności ze skórą, wydają się mniej wyczuwalne i lżejsze podczas noszenia. Ogromne znaczenie ma w tym przypadku również wygoda zakładania oraz ściągania obrączek wyoblonych. Dzięki soczewce wewnątrz pierścienia obrączki ściąga się z palca i zakłada niezwykle łatwo i bezboleśnie, co niestety bywa problemem w przypadku puchnięcia palców spowodowanego letnimi upałami lub wszelkimi dolegliwościami zdrowotnymi.

Dla kogo przeznaczone są obrączki z soczewką?

Decydujący się na zakup obrączek soczewkowych kierują się głównie większym niż w przypadku zwykłych obrączek komfortem ich użytkowania. Dzięki wyoblonemu kształtowi wewnątrz, a tym samym mniejszej powierzchni przylegającej do skóry, obrączki soczewkowe nie uciskają palca i zmniejszają ryzyko wystąpienia ewentualnych odparzeń, na które jesteśmy szczególnie narażeni podczas upałów lub w czasie intensywnych ćwiczeń. Obrączki soczewkowe są więc szczególnie polecane osobom regularnie uprawiającym sport i takim, które są podatne na puchnięcie palców. Dzięki soczewce wewnątrz pierścienia, obrączki są również świetną opcją dla osób cierpiących na alergie skórne ponieważ zmniejszają ryzyko wystąpienia odczynów alergicznych.

W jakich obrączkach można zastosować soczewki?

Soczewki można wykonać niemal we wszystkich typach obrączek, jednak ponieważ w przypadku wąskich pierścionków nie są one zbyt odczuwalne, zaleca się stosowanie soczewki w obrączkach o szerokości powyżej 3 mm.
Obrączki posiadające wewnątrz soczewkę nie są lepsze jakościowo od tych, które soczewki nie mają. Na jakość obrączki składa się wiele innych czynników takich jak rodzaj materiału oraz próba złota z którego zostały wykonane. Niemniej jednak obrączki z soczewką są wygodniejsze w użytkowaniu, a ich kształt ma wpływ na wygodę ich noszenia, zwłaszcza u osób borykających się z różnymi dolegliwościami skórnymi i problemem puchnących palców. To jedna z opcji, którą możecie Państwo wybrać, decydując się na zakup obrączek ślubnych. W końcu chcemy, aby biżuteria, którą posiadamy nie tylko cieszyła oko, ale także była noszona przez nas z przyjemnością.