+48 886 229 290  kontakt@ajubiler.pl

Obrączki złote do -36%

7 Porad Jak Idealnie dobrać kolczyki KOŁA

7 porad jak idealnie dobrać kolczyki koła

 

Kolczyki koła, obecne w stroju kobiet to piękny akcent szczęścia 

Jednak  kolczyki koła pozostają zawsze obecne w modzie. Ostatnio, stają się one wręcz, nieodłącznym dodatkiem stylizacji, zarówno codziennych, jak i tych bardzo eleganckich.

Stało się tak za sprawą powrotu trendów z lat 90-tych, ale i pod wpływem gwiazd i celebrytek, które wręcz uwielbiają ten wzór.

Kolczyki koła są jednocześnie niezwykle kobiece jak i modne, zwracają uwagę i przyciągają spojrzenia, nadając naszej stylizacji zdecydowanego charakteru i ekspresji.

Decydując się na ten wzór, możemy wybrać spośród wielu rodzajów, złote lub srebrne, od małych, po wielkie - sięgających ramion, te ozdobione kamieniami, gładkie lub z wyrazistą fakturą. Oto 7 wskazówek jak dobrać te, idealnie pasujące do Ciebie i Twojej stylizacji.

1.    Dopasuj ich wielkość do kształtu twojej twarzy

Styliści rekomendują, aby kobiety o twarzy kwadratowej lub owalnej nosiły większe kolczyki, jako, że będą to biżuteria będzie przyciągać uwagę i pozwoli stonować naturalny kształt. Z kolei, kobiety o twarzy okrągłej powinny wybrać kolczyki o mniejszej średnicy.

Podobnie, jeśli masz dużą twarz, wybierz kolczyki mniejsze i odwrotnie, duże, jeśli twoja twarz jest mała. Duże kolczyki koła prezentują się najlepiej u osób o długiej i smukłej szyi.

Kolczyki winny być ozdobą, a nie przyćmiewać twoją twarz.

kształt twarzy

 

 

2.    Wybierz prosty design

Im większa jest średnica kolczyka, tym prostszy i bezpretensjonalny winien być ich wzór. Proste koła, być może jedynie przyozdobione kamieniami, zawsze będą na miejscu. Unikaj tych z wiszącymi piórami lub koło zawieszone na kole, tak, że brzęczą przy każdym stawianym przez Ciebie kroku.

3.    Niech będą najważniejszym akcentem Twojej stylizacji

Kolczyki koła są wystarczająco wyraziste. Zatem, jeśli planujesz ich włożenie, pamiętaj by pozostałe akcesoria były subtelne i delikatne. Nie chcesz przecież, wyglądać pretensjonalnie. Zbyt wiele silnych akcentów w jednej stylizacji nigdy nie wygląda dobrze. Zatem jeśli planujesz założenie naszyjnika czy wisiorka, zdecyduj się na mniejsze kolczyki.

4.    Dopasuj do swojej fryzury

Kolczyki koła najlepiej się prezentują, jeśli Twoje włosy są rozpuszczone. Włosy tuszują wówczas wyrazisty charakter kolczyków. Zasada ta staje się tym ważniejsza, im większa jest średnica kolczyków.

5.    Dobierz właściwy strój

Decydując się kolczyki koła, pomyśl o stroju, jaki zamierzasz włożyć. Wzór ten najlepiej prezentuje się w połączeniu z golfami lub bluzkami o dużych dekoltach, odkrywających ramiona, podkreślając kształt szyi i smukłość karku. Duży dekolt staje się głównym elementem przyciągającym wzrok i koncentrującym uwagę, a nie Twoje kolczyki.

6.    Dobierz właściwy makijaż

Jeśli chcesz być pewna, że wyglądasz stylowo, a zdecydowałaś się na duże kolczyki koła, Twój makijaż winien być prosty. Unikaj ciężkiego makijażu, posklejanych, ociekających tuszem rzęs, ponieważ może to nadać twojej stylizacji wyzywającego charakteru.

7.    Bądź sobą

Na jakiekolwiek kolczyki się zdecydujesz, pamiętaj, że przede wszystkim winnaś czuć się w nich komfortowo i pewna siebie. Twoja stylizacja powinna podkreślać twą urodę i styl. Zatem, nie oglądaj się na innych, wybierz taką, w której czujesz się najlepiej.