+48 886 229 290  kontakt@ajubiler.pl

Obrączki złote do -36%

Jak nosić obrączkę i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu

Zgodnie z polską tradycją pierścionek zaręczynowy nosimy na serdecznym palcu prawej dłoni. Po ślubie trafia tam również obrączka, co może powodować wiele wątpliwości u pań młodych. Czy obrączka i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu to dopuszczalna praktyka? Jakie zasady rządzą biżuterią wręczaną z okazji zaręczyn oraz ślubu?

Pierścionek zaręczynowy z obrączką – jak je nosić?

Pierścionek zaręczynowy to symbol narzeczeńskiej miłości i wierności, a obrączką para młoda wymienia się na znak trwałości i nierozerwalności pożycia małżeńskiego. Wiele osób zastanawia się, co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym po ślubie – schować do szkatułki, przenieść na lewą dłoń, a może na palec wskazujący? Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest noszenie pierścionka zaręczynowego i obrączki na tym samym palcu – serdecznym prawej dłoni. Jeśli biżuteria będzie do siebie dobrze dopasowana, to stworzy urzekającą całość, która w każdej chwili przypomni o uczuciu łączącym parę.

Jak nosić obrączkę i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu?

Decydując się na noszenie biżuterii na jednym palcu, warto przestrzegać kilku wskazówek. Przede wszystkim obrączka z pierścionkiem zaręczynowym powinny być utrzymane w podobnej stylistyce. Jeśli na symbol miłości narzeczeńskiej wybieramy pierścionek z białego złota, to dobrze, żeby obrączka ślubna również była wykonana z tego samego stopu. Nie jest to oczywiście zasada, której nie można łamać – biżuteria z białego złota może się świetnie prezentować w komplecie z obrączką z żółtego lub różowego kruszcu. Ostateczna decyzja zależy od indywidualnych upodobań panny młodej.

Jakie jeszcze zasady wiążą się z noszeniem obrączki i pierścionka zaręczynowego na jednym palcu? Warto zadbać o to, żeby biżuteria była podobnego kształtu – najlepiej zamówić ją u tego samego jubilera. Pierścionek zaręczynowy z zaokrąglonymi brzegami będzie się świetnie komponował z obrączką wykończoną w ten sam sposób. Kolejną przydatną radą może być zasada minimalizmu, która w tym przypadku będzie się wyrażać w zachowaniu odpowiednich proporcji między ilością elementów dekoracyjnych na biżuterii. Jeśli pierścionek zaręczynowy jest bogato zdobiony, wysadzany szlachetnymi kamieniami, np. brylantami, a do tego posiada widoczny grawerunek, to obrączka powinna równoważyć ten efekt – być klasyczna i gładka.

Obrączka i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu – wygoda przede wszystkim

Warto też zwrócić uwagę na praktyczny aspekt noszenia pierścionka zaręczynowego z obrączką na jednym palcu. Pamiętajmy o tym, że biżuteria będzie się o siebie ocierać, co może powodować uszkodzenia mechaniczne i zarysowanie jej powierzchni. Warto zatem zadbać o to, żeby zarówno pierścionek, jak i obrączka, były wykonane z wytrzymałych surowców. Ostatnią zasadą, która powinna nam przyświecać przy zestawianiu biżuterii, jest wygoda. Nie zawsze noszenie pierścionka i obrączki na jednym palcu jest komfortowe – jeśli ozdoby są bardzo szerokie, to mogą uniemożliwiać zginanie palca. Pamiętajmy o tym wybierając biżuterię.

AJubiler Bytom , oferuje Państwu najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe z brylantami i innymi kamieniami szlachetnymi oraz idealne obrączki ślubne gotowe oraz wykonywane na zamówienie. Zapraszamy do naszego salonu przy ul. Katowickiej  14 Bytom  oraz do sklepu on-line.