+48 886 229 290  kontakt@ajubiler.pl

Obrączki złote do -35%

Porady dla Kupujących

Porady dla Kupujących

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami dla kupujących.

Informacje zawarte w tej zakładce pomogą Państwu dokonać zadowalającego zakupu oraz rozwieją

wszelkie wątpliwości. Znajdą się tutaj również odpowiedzi na niektóre nurtujące pytania dotyczące

ogólnych cech obrączek.

CO WARTO WIEDZIEĆ O OBRĄCZKACH ?

Obrączka – symbol miłości i wierności. Ich kolista forma symbolizuje również wieczność, gdyż nie ma ona początku ani końca. Noszona jest często przez całe życie, dlatego tak ważny jest jej wybór. Przed jej zakupem, należy zaznajomić się z kilkoma ważnymi informacjami, które ułatwią jej wybór.

Trwałość i praktyczność.

Większość osób zwraca uwagę na wygląd estetyczny obrączek, jednakże przy ich wyborze znacznie ważniejsza jest ich trwałość oraz praktyczność.

Nasza firma może zapewnić Państwu zarówno jedno i drugie. Jesteśmy przekonani, że szeroki zakres modeli jakie posiadamy w ofercie pozwoli Państwu wybrać takie które spełnią najśmielsze oczekiwania pod względem wizualnym, jak i praktycznym.

Uczciwie i rzetelnie informujemy klientów o ich wadach i zaletach.

Warto wiedzieć, że złoto jest materiałem miękkim, co za tym idzie - podatnym na uszkodzenia. Najczęściej używaną i najbardziej popularną próbą złota jest próba 585, która z jednej strony zapewni trwałość produktu, a z drugiej piękny i luksusowy wygląd. Bardzo istotnym jej atutem jest bardzo przystępna cena, z którą mogą się Państwo zaznajomić na naszej stronie.

Kolory obraczek

Posiadamy szeroki asortyment obrączek zarówno jednokolorowych ( żółte / białe złoto) , jak również dwu i trzy kolorowych. Niezależnie od modelu i kolorystyki mają Państwo możliwość dokonania korekty rozmiaru, co jest bardzo dużym atutem.

Przy wyborze obrączek z białego złota, bądź zawierającego jego elementy warto wiedzieć, że ma on kolor jasno żółtawy, dzięki czemu stop nie powoduje alergii. Nie jest pokryty warstwą rodu, który się ściera i po pewnym czasie traci blask.

Obrączki w próbie 333 są wykonywane całe z żółtego złota a biały element to żółte złoto rodowane. Należy pamiętać że ROD pod wpływem użytkowania ulega ścieralności.

Masa obrączek

Waga obrączek ma bezpośredni wpływ na trwałość i wygodę użytkowania. Jeśli obrączka jest zbyt lekka, może okazać się pusta w środku, co wiąże się z mniejszą ich wytrzymałością i większą podatnością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz odkształcenia. Masa obrączki nie ma wpływu na rysowanie się powierzchni.

Oferowane przez naszą Firmę obrączki, mają optymalnie dobraną wagę, aby były trwałe i bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Rysowanie obrączek

Powstawanie zarysowań na obrączkach jest naturalne. Już pierwszego dnia na obrączkach pojawią się rysy. Czyste złoto jest bardzo miękkim metalem szlachetnym i wykonywane z niego obrączki w czasie krótszym bądź dłuższym ulegną porysowaniu. Nie świadczy to o lepszej czy gorszej jakości złota. Proces ten jest nieuchronny i trzeba się z tym pogodzić. Obrączki są produktem użytkowanym przez klienta, dlatego będą się rysowały i zużywały jak każdy zakupiony i użytkowany przedmiot.

Dobór rozmiaru

Najlepszym sposobem na zmierzenie rozmiarów są miary jubilerskie.

Zamawiając obrączki w salonie jubilerskim, należy przymierzać swój rozmiar na wzorniku o szerokości, którą chcemy zamówić.

Jeżeli zamawiamy przez Internet należy zmierzyć u Jubilera w ten sam sposób - swój rozmiar we wzorniku o szerokości, jaką chcemy zamówić.

Podczas mierzenia rozmiaru obrączek warto zwrócić uwagę na kilka czynników

  • temperatura
  • ciśnienie atmosferyczne
  • stres

Podczas chłodnych dni zalecamy wybrać miarkę nieco luźniejszą, zaś podczas upałów znacznie ciaśniejszą, gdyż podczas wysokiej temperatury nasze palce są podatne na opuchnięcia.

W naszej ofercie dostępne są również miarki MULTISIZER dzięki którym w ławy sposób bez wychodzenia z domu dokonają Państwo pomiaru palca. Należy jednak pamiętać że nie jest to usługa profesjonalna i wymierzony rozmiar podają Państwo na własną odpowiedzialność.

TABELA ROZMIARÓW – ORIENTACYJNA

Tabela Rozmiarów

Dobór próby złota

Zaletą biżuterii wykonanej w próbie 585 jest optymalne wyważenie ceny w stosunku do wartości i jakości. Złoto pr. 585 nie traci koloru jak pr. 333, a jednocześnie jest równie twarde i nie poddaje się tak łatwo zarysowaniom czy też odkształceniom tak jak pr. 750 oraz pr. 999. Wprawdzie cena próby 333 jest dość kusząca, ale niestety gorzej tu z jakością i odpornością na przetarcia. Już po kilku miesiącach użytkowania może ciemnieć, czego nie doświadczymy przy próbie 585.

Próba złota 333 oraz przechowywanie

Nie wolno doprowadzać do kontaktu biżuterii z 333 z agresywnymi środkami chemicznymi znajdującymi się w detergentach, w wielu kremach, perfumach oraz dezodorantach.
Biżuteria 333 nie ciemnieje pod wpływem samego tlenu (duża ilość srebra w stopie i miedzi), tylko właśnie związków siarki. Im bardziej zanieczyszczone jest powietrze, tym szybciej ten proces będzie przebiegał, dlatego w zależności od naszego położenia geograficznego, biżuteria w różnym czasie będzie traciła swój blask.

Jak zapobiegać ciemnieniu biżuterii?

Nosząc  biżuterię, nie możemy całkowicie uchronić jej przed ciemnieniem, jednak kilka czynności może pomóc ograniczyć ten proces.
Gdy nie nosimy łańcuszków, pierścionków czy kolczyków, obrączek  przechowujmy je w zamkniętej szkatułce lub pudełku, tak by dostęp powietrza był jak najbardziej ograniczony.
Świetnym pomysłem jest również schowanie nienoszonej biżuterii do woreczka strunowego, a następnie do szkatułki. Biżuteria przechowywana w taki sposób na dłużej zachowa swój oryginalny kolor i blask.

Prosimy pamiętać że kupując złoto 333 kupujecie państwo mniejszą  „zawartość złota w złocie”

Pamiętajmy również o wyczyszczeniu biżuterii przed schowaniem jej do szczelnie zamkniętego pudełka. Wszelkie zanieczyszczenia np. pozostałości kremu do rąk na biżuterii mogą doprowadzić do jej odbarwienia. Szczególnie ważne jest to przy przechowywaniu obrączek.

AUTETYCZNOŚĆ NASZEJ FIRMY 

Kupując nasze wyroby mają Państwo gwarancję najwyższej jakości, ponieważ sami jesteśmy ich producentem. Posiadamy 40 lat doświadczenia w  złotnictwie. Oferujemy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Każdy produkt posiada certyfikat, paragon fiskalny, gwarancję oraz piękne opakowanie.

Zdobyliśmy zaufanie tysięcy klientów !